Powitanie.


Witam wszystkich czytelników, zarówno tych stałych, jak i okazjonalnych, zainteresowanych urodą północnych regionów Włoch. Znajdziecie tu kontynuację mojego bloga pod tym samym tytułem http://sukienkawkropki.blox.pl/html. Dla zachowania ciągłości, postanowiłam przenieść w to miejsce część moich starych postów, uaktualnionych i poprawionych. Mile są widziane komentarze, jak również pytania osób, które wybierają się w opisywane przeze mnie strony.
Na wszystkie z przyjemnością odpowiem!

poniedziałek, 19 listopada 2012

"Liebster Blog "i "Szlachetna paczka"


Ku mojemu zaskoczeniu i nie ukrywam, także ogromnej radości, otrzymałam aż trzy zaszczytne nominacje od Fiydrygauki  "Szepty w metrze", Viki  "Anglia w moich oczach" i Karoli F. "Górskie wędrówki".
Jest mi ogromnie miło, tym bardziej, że bardzo cenię te blogi i czytam z niekłamaną przyjemnością.
Taki konkurs to dobra zabawa i możliwość aby lepiej się poznać, czyli cel  bardzo szczytny, mimo iż jako żywo, przypomina piramidę finansową! Wszystkim nominującym moją "Sukienkę..." niniejszym bardzo dziękuję, lecz niestety, aby kontynuować zabawę, należy się do niej nieco przyłożyć, a ja w chwili obecnej muszę się skupić na pewnym zadaniu, jakiego się podjęłam, a mianowicie, pracach związanych z wolontariatem w akcji  "Szlachetna paczka", którą przy okazji chciałam tu zareklamować i poprosić wszystkich o wgląd na stronkę.

       http://www.szlachetnapaczka.pl/

Dzięki tej akcji, wiele rodzin które z przyczyn losowych znalazły się w trudnej sytuacji, może mieć lepsze Święta, zyskać nadzieję i wiarę w ludzką solidarność. Sytuacja tych rodzin jest bardzo dokładnie weryfikowana przez nas, wolontariuszy, więc nie ma obawy, że pomoc trafi do nieodpowiednich osób. Listę rodzin i ich potrzeby, a także wszystkie wiadomości o "Paczce" można znaleźć na wyżej wymienionej stronce. Dodam jeszcze, że każda z zainteresowanych osób chcąca zostać darczyńcą, może rozpropagować tę ideę wśród rodziny, znajomych i współpracowników, aby utworzyć jedną paczkę zbiorczą, metodą "ziarnko do ziarnka". Pozdrawiam serdecznie wszystkie koleżanki - blogerki,  od których otrzymałam nominacje i wszystkich czytelników!
                       Elżbieta "Sukienka w kropki"

5 komentarzy:

 1. sama akcja godna pochwały i jest teraz możliwość wpłacenia pieniążków, bo w wielu miejscach jest problemem, że paczkę trzeba dostarczyć do centrum oddalonego o wiele kilometrów od miejsca zamieszkania, niemniej jakbyśmy potrafili spojrzeć i dopomóc osobom w swoim otoczeniu, może takie akcje nie byłby tak potrzebne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację można też ofiarować 1% podatku, fakt, że akcja ma swoich liderów w wielu miejscowościach ale zapewne nie we wszystkich, chociaż paczkę ostatecznie można dostarczyć do magazynu przez pocztę kurierską, a resztą się zajmują wolontariusze. Generalnie uważam, że każdy powinien mieć możliwość zapracowania na swoje potrzeby bez uciekania się do dobroczynności, ale niestety, jak dotąd to jest utopia...więc chyba warto mądrze pomagać.

   Usuń
  2. pewnie że warto, zawsze :)

   Usuń
 2. Bardzo szlachetna idea, chyle czola. Przyznaje, ze od kilku dni kiedy uslyszalam o tej akcji w tv zaraz zaczelam szukac w necie informacji kto czego potrzebuje, no i w moim powiecie tylko jedna rodzina, samotna matka z synem potrzebuje wsparcia, a myslalam o jakiejs wielodzietnej rodzinie. W kazdym razie jeszcze bede sie rozgladac, bo chcemy z malzonkiem kogos wspomoc.

  Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Różyczko, szkoda że nie możesz znaleźć rodziny, której mogłabyś pomóc. Swoją drogą to dziwne, albo nie macie lidera w rejonie albo jest słaby przepływ informacji, bo jakoś nie chce mi się wierzyć żeby w powiecie mieszkali sami bogacze...

   Usuń